Seveda je barva fasade pomembna, ampak če na objekt gledamo s strani funkcionalnosti, pa izolacija zavzame prvo mesto. Izolacija fasade je glavni del fasade, ki omogoča, da bo življenje v hiši udobno. Pri izbiri izolacijskega materiala za vašo hišo morate biti pozorni, saj niso vsi materiali primerni za vsako vrsto gradnje. Prav tako se izolacijski materiali med seboj razlikujejo po svojih lastnostih in cenovni dostopnosti. Pri nas lahko izbite med kopico izolacijskih materialov, naši strokovnjaki pa vam bodo z veseljem svetovali, kakšen material bi bil najbolj primeren za vas, glede na vaše želje in pričakovanja.
Namen izolacije fasade
Izolacija fasade je ključni sloj fasade. Izolacijski material, ki sestavlja fasado, poskrbi, da bo izguba toplotne energije veliko manjša. To pomeni manjše stroške za ogrevanje pozimi in bolj prijetno bivanje poleti. Priporočljivo je, da izolacija meri vsaj 17 cm. Na ta način poskrbite, da bo uhajanje toplote čim manjše.
Poleg toplotne izolacije, pa izolacijski materiali nudijo tudi zvočno izolacijo, ki močno prispeva k vsakdanjemu miru. Izolacija je tudi dodatna zaščita pred zunanjimi vplivi in z njeno pomočjo se uravnava stopnja vlage v notranjosti. Čeprav se izdelava izolacije morda zdi velika investicija, se vam z našo izdelavo izolacije v povprečju stroški povrnejo že v 5 letih.
Izolacijski materiali
Pri nas vam nudimo veliko izbiro izolacijskih materialov. Med seboj se razlikujejo pri stopnji izolacije, ki na dolgi rok vpliva na stroške ogrevanja. Poleg tega izolacija dodatno poskrbi za zaščito pred različnimi zunanjimi vplivi, ki bi lahko poškodovali strukturo stavbe.
Najbolj poznan in osnoven izolacijski material je zagotovo stiropor. Ponaša se z dobro toplotno in zvočno izolacijo. Nudi tudi dobro paroprepustnost, kar pomeni, da material uravnava vlago v zraku. Stiropor je cenovno izjemno dostopen in zanj se odloča veliko lastnikov objektov. Odporen je tudi na poplave in zamakanja, saj je material odporen na vodo. Poleg tega je odporen na ogenj, kar nudi še dodatno varnost. Življenjska doba stiropora je dolga, saj je material kos mehanskim poškodbam. Nadgradnja stiropora je styrodur, ki ima podobne lastnosti kot stiropor, s to razliko, da je styrodur primeren za stavbe, kjer so večje obremenitve.
Za izolacijo fasade se pogosto uporabljata tudi kamena in steklena volna. Za obe vrsti je značilno, da sta negorljiva materiala in nudita odlično zvočno in toplotno izolacijo. Kamena volna se velikokrat uporablja za izolacijo tankoslojnih fasad in je primerna za vse dele stavbe. Velikokrat se jo uporablja, ko je potrebna hitra prenova fasade, vseeno pa je to material, ki ima visoko trdnost in je odporen na mehanske vplive. Steklena volna pa se največkrat uporablja za izolacijo prezračevalnih in obzidanih fasad. V osnovi niti steklena, niti kamena volna nista odporna na vlago, zato sta primerni za fasade, ki niso preveč izpostavljene vodi. Je pa steklena volna, čeprav podobnih lastnosti, cenovno bolj dostopna, kot kamena volna.
Nudimo tudi druge vrste izolacijskih materialov, kot so lamele, pluta, kombi plošče in izolacijski omet. Tudi te nudijo zadovoljivo izolacijo, spet pa je odvisno od vašega objekta in kakšen izolacijski material bi bil najbolj primeren glede na vaša pričakovanja. Kot pooblaščeni izvajalci fasad z leti izkušenj, vam bomo z veseljem pomagali najti pravi izolacijski material za vašo fasado in vam kvalitetno fasado tudi izdelali.